رنگ صورتی از رنگ‌های بسیار زیبا در دکوراسیون است که طیف‌های متنوعی دارد. به جرات می‌توان گفت هیچ رنگی مانند صورتی قدرت این را ندارد که جلوه دکوراسیون خانه را زنده و دلربا کند. رنگ صورتی بسیار زنانه است و می‌تواند به سادگی وسایل شخصی زنانه را از دیگر وسایل متمایز کند. بیشتر افراد متاسفانه هنگام دکوراسیون و انتخاب رنگ برای آن، رنگ صورتی را فراموش می‌کنند و آن را نادیده می‌گیرند که این کار یک اشتباه است.زیرا رنگ صورتی با تنوعی که در خود دارد می‌تواند به شیوه‌ها و حالت‌های مختلف (گرم،سرد،مهیج یا آرامش‌بخش) ظاهر شود و احساس‌های متفاوتی را در فضا القا کند.

صورتی

توصیه‌هایی در استفاده از رنگ صورتی

برای استفاده از رنگ صورتی بهتر است از طیف‌های مختلف این رنگ به همراه رنگ‌های متناسب با آن استفاده شود. رنگ‌هایی که در کنار انواع صورتی‌ها به زیبایی می‌نشینند عبارتند از:کرم،شکلاتی،مشکی،طوسی و حتی ارغوانی.نوع رنگ‌های همنشین با صورتی، بستگی به شدت این رنگ دارد. با تمام تازگی و جذابیتی که رنگ صورتی دارد باز هم باید در فضایی که استفاده می‌شود به تعادل برسد.

صورتی

– سرویس بهداشتی

اشاره جزئی به رنگ صورتی و استفاده از مقدار اندکی از این رنگ در سرویس بهداشتی در کنار رنگ سفید و تجهیزات و وسایل سیلور و استیل می‌تواند فضایی زیبا خلق کند. (البته فراموش نکنید که به مقدار کم!)

صورتی

– اتاق کار

استفاده از طیف‌های تند و زنده رنگ صورتی در قسمت‌های مختلف اتاق کار می‌تواند سبب تحریک مغز و افزایش کارآیی آن شود.

صورتی

– اتاق غذاخوری

بهترین و زیباترین راه برای استفاده از رنگ صورتی در اتاق غذاخوری، استفاده از طیف ملایم این رنگ در کنار رنگ سبز است.که فضایی شاد و بهاری را به وجود می‌آورد.

صورتی

– اتاق نوجوان

برای به روز کردن جلوه دکوراسیون اتاق نوجوان، توصیه می‌کنیم از ترکیب انواع صورتی یا ترکیبی از صورتی و ارغوانی در کنار سفید و نقره‌ای یا نارنجی استفاده کنید.

صورتی

– اتاق نشیمن

این اتاق به همه اعضای خانه تعلق دارد، بنابراین رنگ صورتی را تنها در قالب لوازم جانبی‌ای مانند کوسن‌ها،تابلوهای هنری یا گل‌های تازه و زیبا به این فضا دعوت کنید تا سلیقه یک یا چند نفر بر دیگران تحمیل نشود.

صورتی

چند نکته

– به طور کلی صورتی در کنار موادی چون کروم و نیکل می‌تواند جلوه‌ای بسیار مدرن را به دکوراسیون فضا دهد.

– این رنگ زیبا تناسب و هم‌نشینی چشم‌نوازی با وسایل سفید و کرم رنگ دارد و در این صورت می‌تواند جلوه‌ای تازه و بشاش به فضا دهد.

– صورتی رنگی بسیار فوق‌العاده است و نباید در استفاده از آن هراسی به خود راه دهید. به یاد داشته باشید که رنگ صورتی، رنگ یکی از بهترین شخصیت‌های کارتونی چندین نسل است.

تهیه و تلخیص از :دکوراسیون فرش آنلاین

منبع: مجله برترین ها

با شما همراه خواهیم بود…